Udržateľnosť Honda Sky

Nulový negatívny vplyv na životné prostredie do roku 2050

Cieľom spoločnosti Honda je do roku 2050 vytvoriť udržateľnú spoločnosť s nulovým negatívnym vplyvom svojich činností na životné prostredie a vytvoriť tak lepší svet pre všetkých. V rámci našej iniciatívy „Triple Action to ZERO“ už podnikáme pozitívne kroky na zníženie emisií uhlíka z našej činnosti, zodpovedne hospodárime so zdrojmi planéty a využívame čistú energiu.

Čo dnes robí Honda Europe

Prostredníctvom produktov, projektov a partnerstiev pokračujeme v znižovaní negatívneho vplyvu činnosti spoločnosti Honda na životné prostredie a vedieme spoločnosť k udržateľnej budúcnosti. Tu sú štyri príklady pokroku, ktorý sme v Európe dosiahli.

Čistá, zelená energia pre logistické prevádzky spoločnosti Honda

Logistický závod spoločnosti Honda v belgickom Gente inštaloval 200 metrov vysokú veternú turbínu, ktorá na mieste vyrába čistú, ekologickú energiu pokrývajúcu minimálne 70 % energetickej spotreby závodu. Ide o významný krok, ktorý zaistí, že spoločnosť Honda splní okamžité aj budúce ciele udržateľnosti.

Ďalšie informácie nájdete v Správe o životnom prostredí za rok 2022
Honda Turbine

Pokročilé inteligentné nabíjanie využívajúce 100 % obnoviteľnej energie

e:PROGRESS využíva priemyselné partnerstvo a umelú inteligenciu na zabezpečenie inteligentného nabíjania pre majiteľov vozidiel Honda e v Spojenom kráľovstve. Inteligentné plánovanie, ktoré je k dispozícii pre akúkoľvek tarifu, zodpovedne využíva energetickú infraštruktúru a nabíja vozidlo podľa toho, kedy sa používa, koľko energie potrebuje, a kedy je energia najlacnejšia.

Objavte e:PROGRESS
Honda Turbine

Priekopnícke riadenie spotreby energie s V2X Suisse

Spoločnosti Honda a V2X Suisse spolupracovali na skúšobnom projekte, ktorého cieľom bolo ukázať, akú dôležitú úlohu môžu zohrávať elektromobily a obojsmerné nabíjanie v budúcnosti správy energie. Prvá masovo rozšírená obojsmerná nabíjacia sieť COMBO-CCS umožňuje každému vozidlu Honda e vracať v čase vysokého dopytu do elektrickej siete až 20 kW energie, čím vyrovnáva dopyt po energii a jej ponuku.

Zistiť viac
Honda Turbine

Elektrifikované pohonné jednotky Honda eGX novej generácie

Pohonná jednotka Honda eGX, určená pre stavebníctvo, predstavuje elektrifikované riešenie s nízkou hlučnosťou, ktoré je zameniteľné s existujúcimi benzínovými motormi GX.

Ďalšie informácie o eGX

Európska správa o životnom prostredí za rok 2023

Udržateľnosť tvorila vždy základ filozofie spoločnosti Honda a my sa aj naďalej snažíme uchovať „modré nebo pre naše deti“ v súlade s globálnym symbolom spoločnosti Honda pre životné prostredie.

Táto filozofia je viac než len slová – začlenili sme ju do našich hlavných obchodných činností a rozhodovania a naši pracovníci ju uvádzajú do života prostredníctvom iniciatív v prospech komunít a životného prostredia.

Výročná Európska správa o životnom prostredí spoločnosti Honda Europe poskytuje informácie o tom, čo robíme pre naplnenie svojich ambícií v oblasti životného prostredia a udržateľnosti. Zhŕňa výsledky ekologických iniciatív spoločnosti v regióne za posledný finančný rok.

Pozrite si nasledujúci krátky film, ktorý predstavuje Európsku správu o životnom prostredí za rok 2023, a stiahnite si ju prostredníctvom nižšie uvedeného odkazu.

EURÓPSKA SPRÁVA O ŽIVOTNOM PROSTREDÍ ZA ROK 2023