Posunúť

ČO JE SUV?

Skratka „SUV“ znamená „športové úžitkové vozidlo“.

Tieto autá majú svoje korene v jednoduchších terénnych automobiloch, ktoré boli doménou do zhoršených jazdných podmienok. Ich popularita začala rásť v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, keď sa menili na čoraz sofistikovanejšie vozidlá. SUV sú vyššie ako konvenčné autá a ich vyššie položené sedadlá poskytujú lepšiu viditeľnosť a prehľad na ceste. SUV sú štandardne vybavené pneumatikami s vyšším profilom a komfortnejším odpružením, preto poskytujú pohodlnú jazdu na dnešných často hrboľatých cestách. Okrem toho ich karoséria vždy poskytuje dostatok miesta, vďaka čomu sú ideálne ako rodinné vozidlá.

Všetko, čo potrebujete vedieť o výbere SUV

Stále máte pochybnosti?

Majú všetky SUV pohon všetkých kolies?

SUV Honda vám dávajú na výber. Napríklad Honda HR-V má pohon predných kolies. Znamená to, že máte výhodu lepšej trakcie v porovnaní s pohonom výlučne zadných kolies a nižšiu spotrebu paliva v porovnaní s pohonom všetkých kolies. Toto riešenie má zmysel najmä v prípade kompaktných SUV ako napríklad HR-V.  Vo väčšom CR-V si môžete vybrať medzi pohonom predných kolies alebo pohonom všetkých kolies (AWD). Nové CR-V s pohonom všetkých kolies je vybavené naším novým inteligentným systémom AWD, ktorý v prípade potreby presúva potrebné množstvo krútiaceho momentu na poháňané kolesá tak, aby sa zabránilo plytvaniu energiou.

Ako sa na SUV jazdí?

Výborne, SUV Honda majú výnimočné jazdné vlastnosti a je ich radosť riadiť. Počas dlhej cesty zistíte, že ich pokrokové technológie vám umožnia príjemnú a pohodovú jazdu. Ak však budete mať náladu, zistíte, že sú schopné poskytnúť vám zážitok aj z dynamickej jazdy. Ak hľadáte nadštandardnú dynamiku, dobrým príkladom je HR-V Sport 1.5 VTEC TURBO, naše doteraz najšportovejšie SUV. 

Parkuje sa s SUV ľahko?

Áno. Vodiči SUV Honda majú vďaka vyššiemu posedu a veľkej presklenej ploche vynikajúci výhľad z auta. Parkovanie uľahčujú aj voliteľné predné a zadné parkovacie senzory a multifunkčná zadná parkovacia kamera.

Sú SUV bezpečné?

Veľmi. HR-V a CR-V boli navrhnuté tak, aby poskytovali vodičom a cestujúcim vynikajúcu úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Podobne ako pri každom novom modeli Honda, získali najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie v nezávislých testoch Euro NCAP a sú vybavené funkciami Honda SENSING (CR-V) alebo ADAS (HR-V) – našími balíkmi pokročilej technológie asistencie vodiča.